Bersa BP380CC .380 ACP 3.3″ 8 Rd
Handguns
Bersa BP380CC .380 ACP 3.3″ 8 Rd
$359.99
Bersa BP380CC .380 ACP 3.3″ 8 Rd
Availability: 2 in stock
| Is Firearm | Yes |
|---|---|
| Action | SA / DA |
| Caliber | .380 |
| Capacity | 8 + 1 |
| Grip | Black Polymer |
| Safety | Manual, Firing Pin, Integral Locking System |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| Frame Description | Matte Black Polymer with Picatinny Rail |
| Frame Finish | Matte Black |
| Frame Material | Polymer |
| Grips | Black Polymer |
| Hand | Right |
| Max Capacity | 8 |
| Model | BPCC |
| Oal | 6.35" |
| Search Code | BERSA |
| Series | Concealed Carry |
| Sight Configuration | Interchange Sig Style Front, Glock Style Rear |
| Sight Style | Contrast |
| Similar Items | HG380 |
| Slide Description | Serrated Matte Black Steel |
| Slide Finish | Matte Black |
| Slide Material | Steel |
| Weight | 21.50 oz |
| Barrel Length | 3.3" |




