CZ 75 BD 9MM 4.6″ 16 Rd Decocking Lever Polymer Grips Black Polycoat
Handguns
CZ USA CZ 75BD 9MM BLACK POLYCOA
$629.99
CZ 75 BD 9MM 4.6″ 16 Rd Decocking Lever Polymer Grips Black Polycoat
Availability: 4 in stock
| Is Firearm | Yes |
|---|---|
| Action | SA / DA |
| Barrel | 4.60" Non-Tilted, Cold Hammer Forged |
| Capacity | 16 |
| Finish | Black Polycoat |
| Grip | Black Polymer |
| Safety | Decocker |
| Sights | Fixed |
| Barrel Length | 4.6 |
| Caliber Gauge | 9mm Luger |
| Minimum Overall Length | 8.1 in. |
| Model | CZ 75 |
| Model Series | CZ 75 |
| Barrel Description | 4.60" Non-Tilted, Cold Hammer Forged |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Frame Description | Black Polycoat Steel with Serrated Trigger Guard & Beavertail |
| Frame Finish | Black Polycoat |
| Frame Material | Steel |
| Grips | Black Polymer |
| Hand | Right |
| Includes | 2 Magazines |
| Max Capacity | 16.0 |
| Oal | 8.10" |
| Search Code | CZ |
| Series | B |
| Sight Configuration | 3-Dot Fixed |
| Sight Style | Fixed |
| Similar Items | HG9MM |
| Slide Description | Inside Railed Black Steel |
| Slide Finish | Black |
| Slide Material | Steel |
| Weight | 35.30 oz |





