Sig Sauer P226 9MM 4.4″ 15 Rd Legion G10 Grip Grey PVD Sig Night Sights
Handguns
P226 LEGION 9MM 4.4″ GREY 15RD
$1,169.99
Sig Sauer P226 9MM 4.4″ 15 Rd Legion G10 Grip Grey PVD Sig Night Sights
Availability: 1 in stock
| Weight | 4.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Action | Single/Double |
| Barrel | 4.4" |
| Capacity | 15 |
| Finish | Legion Gray PVD |
| Grip | Alloy Frame / Custom High Checkered G-10 Grips |
| Magazine | 3 / 15 rd. |
| Safety | Frame Mounted Decocker |
| Sights | SIG X-Ray3 Day/Night Sights |
| Barrel Length | 4.4 |
| Caliber Gauge | 9mm Luger |
| Minimum Overall Length | 7.7 in. |
| Model | Model Series: P226 |
| Model Series | P226 |
| Weight | 63 |




