TekMat Armorer’s Bench Mat AR-15 12″x36″ Black
Cleaning
TekMat Bench Mat AR-15 Bk
$14.99
TekMat Armorer’s Bench Mat AR-15 12″x36″ Black
Availability: 16 in stock
| Model | AR-15 |
|---|---|
| Color | Black / White |
| Dimensions | 12" x 36" |
| Illustration | AR-15 Parts Diagram |
| Length | 36" |
| Material | Rubber |
| Proofs | Oil / Water Resistant |
| Protects | Against Chipping / Scratching |
| Search Code | TEKMAT |
| Series | Cleaning Mat |
| Similar Items | MAT |
| Suitable For | Firearms |
| Thickness | 1 / 8" |




