Ruger PCC-9 9MM 16.12″ 10 Rd Threaded Takedown Blade Sights M-LOK Handguard
Rifles
Ruger PC Carbine 9MM 16.12″ 10 R
$759.99
Ruger PCC-9 9MM 16.12″ 10 Rd Threaded Takedown Blade Sights M-LOK Handguard
Availability: 1 in stock
| Weight | 12.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18.0 × 6.0 × 40.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Barrel Length | 16.12 |
| Caliber Gauge | 9mm Luger |
| Capacity | 10 |
| Minimum Overall Length | 34.37 in. |
| Model | Model Series: PC Carbine |
| Model Series | PC Carbine |
| Weight | 7.0 lbs. |




