ZEV Technologies OZ9c 9MM 4.5″ 15 Rd Black Slide Bronze Threaded Barrel
Handguns
ZEV Technologies, OZ9c Elite Pis
$1,749.99
ZEV Technologies OZ9c 9MM 4.5″ 15 Rd Black Slide Bronze Threaded Barrel
Availability: 1 in stock
| Is Firearm | Yes |
|---|---|
| Action | DAO |
| Barrel | Threaded, Bronze |
| Capacity | 19 |
| Grip | Black Polymer |
| Safety | Trigger |
| Ar Style | No |
| Barrel Length | 4" |
| Color | Black |
| Handgun Size | Compact |
| Model | OZ9 Compact |
| Barrel Description | Threaded, Bronze |
| Frame Description | Black Polymer with Picatinny Rail |
| Frame Finish | Black |
| Frame Material | Polymer |
| Grips | Black Polymer |
| Gun Platform | Glock-Style |
| Hand | Ambidextrous |
| Max Capacity | 19.0 |
| Oal | 7.30" |
| Search Code | ZEV |
| Series | Elite Compact |
| Sight Configuration | Fiber Optic Front |
| Sight Style | Night |
| Similar Items | HG9MM |
| Slide Description | Serrated Black Stainless Steel with Optic Cut & Ports |
| Slide Finish | Black |
| Slide Material | Stainless Steel |
| Weight | 26.25 oz |
| Caliber | 9mm Luger |




