CZ P-10 C 9MM 4.01″ 15 Rd Black Revesible Mag Catch
Handguns
CZ P-10 C 9MM 4.01″ 15 Rd Black
$549.99
CZ P-10 C 9MM 4.01″ 15 Rd Black Revesible Mag Catch
Availability: 2 in stock
| Weight | 4.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Action | DAO |
| Barrel | 4.02" Cold Hammer Forged |
| Grip | Black Interchangeable Backstrap |
| Safety | Firing Pin, Trigger |
| Barrel Length | 4 |
| Caliber Gauge | 9mm Luger |
| Capacity | 15 |
| Minimum Overall Length | 7.3 in. |
| Model | P-10 |
| Model Series | CZ P-10 |
| Barrel Description | 4.02" Cold Hammer Forged |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Frame Description | Black Polymer with Picatinny Rail, Serrated Trigger Guard & Reversible Mag Release |
| Frame Finish | Black |
| Frame Material | Polymer |
| Grips | Black Interchangeable Backstrap |
| Hand | Right |
| Includes | 2 Magazines |
| Max Capacity | 15.0 |
| Oal | 7.30" |
| Search Code | CZ |
| Series | C |
| Sight Configuration | Fixed |
| Sight Style | Fixed |
| Similar Items | HG9MM |
| Slide Description | Inside Railed Black Nitride Steel |
| Slide Finish | Black Nitride |
| Slide Material | Steel |
| Weight | 26 oz |





