CZ 75 D Compact 9MM 3.7″ 15 Rd PCR Black Grips Black Finish
Handguns
CZ 75 D Compact 9MM 3.7″ 15 Rd
$749.99
CZ 75 D Compact 9MM 3.7″ 15 Rd PCR Black Grips Black Finish
Availability: 1 in stock
| Weight | 4.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Action | SA / DA |
| Barrel | 3.75" Non-Tiled, Cold Hammer Forged |
| Capacity | 14 |
| Finish | Black Polycoat |
| Grip | Black Rubber |
| Magazine | 2 / 14 rd. |
| Safety | Decocker, Hammer, Firing Pin |
| Sights | Fixed |
| Barrel Length | 3.8 |
| Caliber Gauge | 9mm Luger |
| Minimum Overall Length | 7.24 in. |
| Model | CZ 75 |
| Model Series | CZ 75 |
| Barrel Description | 3.75" Non-Tiled, Cold Hammer Forged |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| Frame Description | Black Polycoat 7075-T6 Aluminum with Serrated Trigger Guard & Beavertail |
| Frame Finish | Black Polycoat |
| Frame Material | 7075-T6 Aluminum |
| Grips | Black Rubber |
| Hand | Right |
| Max Capacity | 14.0 |
| Oal | 7.24" |
| Search Code | CZ |
| Series | D PCR Compact |
| Sight Configuration | 3-Dot Fixed |
| Sight Style | Fixed |
| Similar Items | HG9MM |
| Slide Description | Inside Railed Black Steel |
| Slide Finish | Black |
| Slide Material | Steel |
| Weight | 27.50 oz |





