Ruger American Pistol 9MM 5″ 17 Rd Black Pro Duty Optic Ready Ported
Handguns
Ruger American Pistol 9MM 5″ 17
$599.99
Ruger American Pistol 9MM 5″ 17 Rd Black Pro Duty Optic Ready Ported
Availability: 2 in stock
| Weight | 4.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
| Barrel Length | 3.8 |
| Caliber Gauge | 9mm Luger |
| Capacity | 17 |
| Minimum Overall Length | 8.31 in. |
| Model | Model Series: American Pistol |
| Caliber | 9mm Luger |
| Is Firearm | Yes |
| Model Series | American Pistol |
| Weight | 34.1 oz. |





