Sig Sauer Romeo 3 Reflex Sight 3 MOA Red Graphite
Optics, Sights / Lasers / Lights
Sig Sauer Romeo3 Reflex Sight
$399.99
Sig Sauer Romeo 3 Reflex Sight 3 MOA Red Graphite
Availability: 2 in stock
| Length | 2.40" |
|---|---|
| Finish | Graphite |
| Model | Romeo3 |
| Power Fits | 1 |
| Reticle | Red Dot |
| Series | Romeo 3 |
| Adjustment Size | 1 MOA |
| Battery | CR2032 |
| Brightness Settings | 9 |
| Color | Graphite |
| Dot Size | 3 MOA |
| Elevation Adjustment | 100 MOA |
| Eye Relief | Unlimited |
| Firearm Type | MSR / Carbines / Submachine / Shotguns / Handguns |
| Height | 1.65" |
| Magnification | 1x |
| Material | Aluminum |
| Objective | 25mm |
| Optic Coating | SpectraCoat |
| Proofs | Fog / Waterproof |
| Search Code | SIGO |
| Similar Items | SCDOT |
| Weight | 1.40 oz |
| Width | 1.10" |
| Windage Adjustment | 100 MOA |
| Windage Elevation | Adjustable |





