Glock G34 Gen 5 9MM 5.31″ 17 Rd Black MOS Front Serrations
Handguns
Glock 34 Gen5 MOS 9MM 5.31″ 17Rd
$846.99
Glock G34 Gen 5 9MM 5.31″ 17 Rd Black MOS Front Serrations
Availability: 2 in stock
| Weight | 4.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Action | Striker Fire |
| Capacity | 17 |
| Safety | Trigger |
| Sights | Adjustable |
| Barrel Length | 5.3 |
| Caliber Gauge | 9mm Luger |
| Minimum Overall Length | 8.74 in. |
| Model | G34 Gen5 |
| Model Series | 34 |
| Ar Style | No |
| Color | Black |
| Frame Finish | Black |
| Frame Material | Polymer |
| Generation | Gen5 |
| Gun Type | Pistol |
| Handgun Size | Full Size |
| Manufacturer Part Number | PA343S103MOS |
| Slide Finish | Black |
| Weight | 25.95 oz. |





