Kel-Tec CP33 .22 LR 5.5″ 33 Rd Threaded 2 Tone Black/Tan
Handguns
Kel-Tec CP33 .22 LR 5.5″ 33 Rd T
$546.99
Kel-Tec CP33 .22 LR 5.5″ 33 Rd Threaded 2 Tone Black/Tan
Availability: 1 in stock
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
|---|---|
| Is Firearm | Yes |
| Action | DAO |
| Barrel | 5.50" Threaded, Ported & Picatinny Rail |
| Grip | Tan Polymer |
| Safety | Ambidextrous Manual |
| Barrel Length | 5.5 |
| Caliber Gauge | 22 LR |
| Capacity | 33 |
| Minimum Overall Length | 0 in. |
| Model | CP33 |
| Model Series | CP33 |
| Barrel Description | 5.50" Threaded, Ported & Picatinny Rail |
| Barrel Length Range | 5" to 5.99" |
| Frame Description | Tan Polymer |
| Frame Finish | Tan |
| Frame Material | Polymer |
| Grips | Tan Polymer |
| Hand | Right |
| Max Capacity | 33.0 |
| Oal | 10.60" |
| Search Code | KEL |
| Sight Configuration | Adjustable Fiber Optic Front & Rear |
| Sight Style | Adjustable |
| Similar Items | HG22A |
| Slide Description | Serrated Tan Steel |
| Slide Finish | Tan |
| Slide Material | Steel |
| Weight | 1.50 lbs |





