Bond Arms Mini Derringer .45 LC/410 Ga 2.5″ 2 Rd Rosewood Grips Satin Stainless Finish
Handguns
BOND ARMS MINI 45LC 2.5″ SS
$489.99
Bond Arms Mini Derringer .45 LC/410 Ga 2.5″ 2 Rd Rosewood Grips Satin Stainless
Availability: 1 in stock
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
|---|---|
| Is Firearm | Yes |
| Action | SAO |
| Barrel | Interchangable |
| Caliber | .45 colt |
| Capacity | 2 |
| Finish | Stainless Steel Satin Finish |
| Grip | Rosewood |
| Safety | Crossbolt |
| Barrel Description | Interchangable |
| Barrel Finish | Satin, Stainless Steel |
| Barrel Length | 2.5 |
| Caliber Gauge | 410 GA, 45 LC |
| Frame Finish | Satin, Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Grips | Rosewood |
| Gun Type | Pistol |
| Model | Mini |
| Weight | 18.50 oz |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| Max Capacity | 2.0 |
| Oal | 4.50" |
| Search Code | BOND |
| Series | Original |
| Sights | Blade Front, Fixed Rear |
| Similar Items | HG45C |




