Bond Arms Ranger II .45 LC/410 4.25″ 2 Rd Black Ash Grips Satin
Handguns
Bond Arms Ranger II Derringer
$699.99
Bond Arms Ranger II .45 LC/410 4.25″ 2 Rd Black Ash Grips Satin
Availability: 2 in stock
| Weight | 4.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Action | SAO |
| Barrel | Interchangable |
| Capacity | 2 |
| Chamber | 3" |
| Finish | Stainless Steel Satin Finish |
| Grip | Black Ash Wood/Star |
| Safety | Crossbolt |
| Sights | Blade Front, Fixed Rear |
| Caliber Gauge | 410 GA, 45 LC |
| Minimum Overall Length | 6.25 in. |
| Model | Ranger |
| Model Series | Ranger II |
| Barrel Description | Interchangable |
| Barrel Finish | Stainless Steel |
| Barrel Length | 4.3 |
| Frame Finish | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Grips | Black Ash with Integrated Star Inlay |
| Gun Type | Pistol |
| Weight | 23.50 oz |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Gauge | 410 Gauge |
| Max Capacity | 2.0 |
| Oal | 6.25" |
| Search Code | BOND |
| Series | II |
| Similar Items | HG45C |





