BUCKMASTERS COMBO 3-9X40 BLACK
Optics, Scopes
BUCKMASTERS COMBO 3-9X40 BLACK
$249.99
BUCKMASTERS COMBO 3-9X40 BLACK
Availability: 3 in stock
| Finish | Black Anodized |
|---|---|
| Adjustment Size | .25 MOA |
| Elevation Adjustment | 60 MOA |
| Exit Pupil Diameter | 13.30 – 4.40mm |
| Eye Relief | 4.17" |
| Features | Buckmaster Scope / Buckmaster 1500 Rangefinder |
| Field Of View | 24.10 – 11.35 ft @ 100 yds |
| Focal Plane | Second |
| Laser Color | Red |
| Magnification | 3-9x |
| Material | Aluminum |
| Model | Buckmasters |
| Objective | 40mm |
| Proofs | Waterproof |
| Range | 1500 yds |
| Reticle | BDC |
| Search Code | SIGO |
| Series | Combo Kit |
| Similar Items | SC39C |
| Tube Diameter | 1" |





