Walther’s CCP is an ideal combination of style, er
Handguns
CCP M2 380ACP BK/BK 3.54″ 8+1
$499.99
Walther’s CCP is an ideal combination of style, er
Availability: 2 in stock
| Weight | 4.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Action | SAO |
| Capacity | 8 |
| Grip | Finger Grooved Black Polymer |
| Safety | Manual Thumb |
| Barrel Length | 3.5 |
| Caliber Gauge | 380 Auto |
| Minimum Overall Length | 6.5 in. |
| Model | CCP |
| Model Series | CCP |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| Frame Description | Black Polymer with Picatinny Rail |
| Frame Finish | Black |
| Frame Material | Polymer |
| Grips | Finger Grooved Black Polymer |
| Hand | Right |
| Includes | 2 Magazines |
| Max Capacity | 8.0 |
| Oal | 6.41" |
| Search Code | WAL |
| Series | M2 |
| Sight Configuration | 3-Dot |
| Sight Style | Adjustable |
| Similar Items | HG380 |
| Slide Description | Serrated Black Cerakote Steel |
| Slide Finish | Black Cerakote |
| Slide Material | Steel |
| Weight | 20 oz |





