Bond Arms Century 2000 .357 Mag 3.5″ 2 Rd Rosewood Satin Polish Stainless Steel Finish
Handguns
CENTURY 2000 DEFENDER 38/357 3.5
$519.99
Bond Arms Century 2000 .357 Mag 3.5″ 2 Rd Rosewood Satin Polish Stainless Steel
Availability: 2 in stock
| Weight | 4.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Grips | Rosewood |
| Action | Break Open |
| Barrel | Interchangable |
| Caliber | .357 Mag. |
| Capacity | 2 |
| Finish | Stainless Steel Satin Finish |
| Grip | Rosewood |
| Safety | Crossbolt |
| Barrel Description | Interchangable |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| Max Capacity | 2.0 |
| Model | Century |
| Oal | 5.50" |
| Search Code | BOND |
| Series | 2000 |
| Sights | Blade Front, Fixed Rear |
| Similar Items | HG3573 |
| Weight | 21 oz |
| Barrel Length | 3.5 |





