CZ 75 Tactical Sport 2 9MM 5.2″ 20 Rd Blue Grips
Handguns
CZ 75 TS2 SPORT 9MM 5.2″BBL 20RD
$1,699.99
CZ 75 Tactical Sport 2 9MM 5.2″ 20 Rd Blue Grips
Availability: 1 in stock
| Weight | 4.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Action | SAO |
| Barrel | 5.28" Non-Titled, Cold Hammer Forged |
| Capacity | 20 |
| Grip | Checkered Blue Aluminum |
| Safety | Ambidextrous |
| Caliber Gauge | 9mm Luger |
| Minimum Overall Length | 8.85 in. |
| Model | TS 2 |
| Model Series | CZ TS |
| Barrel Description | 5.28" Non-Titled, Cold Hammer Forged |
| Barrel Length Range | 5" to 5.99" |
| Frame Description | Black Polycoat Steel with Serrated Trigger Guard & Beavertail |
| Frame Finish | Black Polycoat |
| Frame Material | Steel |
| Grips | Checkered Blue Aluminum |
| Hand | Right |
| Includes | 3 Magazines |
| Max Capacity | 20.0 |
| Oal | 8.86" |
| Search Code | CZ |
| Sight Configuration | Serrated Fiber Optic Front, Serrated Fixed Rear |
| Sight Style | Fixed |
| Similar Items | HG9MM |
| Slide Description | Inside Railed Black Steel |
| Slide Finish | Black |
| Slide Material | Steel |
| Weight | 48.50 oz |
| Barrel Length | 5.2 |





