CZ P-10 F 9MM 5.11″ 21 Rd Black Supressor Sights Full Size Threaded
Handguns
CZ P-10 F 9MM 5.11″ 21 Rd Black
$659.99
CZ P-10 F 9MM 5.11″ 21 Rd Black Supressor Sights Full Size Threaded
Availability: 1 in stock
| Weight | 4.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Action | Striker Fire |
| Barrel | 5.11" Threaded |
| Grip | Black Interchangeable Backstrap |
| Safety | Firing Pin, Trigger |
| Barrel Length | 5.11" |
| Caliber Gauge | 9mm Luger |
| Capacity | 21 + 1 |
| Minimum Overall Length | 8.6 in. |
| Model | P-10 |
| Model Series | CZ P-10 |
| Barrel Description | 5.11" Threaded |
| Barrel Length Range | 5" to 5.99" |
| Frame Description | Black Polymer with Picatinny Rail, Serrated Trigger Guard & Reversible Mag Release |
| Frame Finish | Black |
| Frame Material | Polymer |
| Grips | Black Interchangeable Backstrap |
| Hand | Ambidextrous |
| Includes | 2 Magazines |
| Max Capacity | 21 |
| Oal | 8.60" |
| Search Code | CZ |
| Series | F SR |
| Sight Configuration | High Fixed Sights |
| Sight Style | Fixed |
| Similar Items | HG9MM |
| Slide Description | Inside Railed Black Nitride Steel |
| Slide Finish | Black Nitride |
| Slide Material | Steel |
| Weight | 30 oz |





