HHS VI EXPS3-2 G43 MAG MNT
Optics, Sights / Lasers / Lights
Eotech HHSVI HHSVI w/G43 Magnifier Night Vision Riflescope Black Anodized 3x 68 MOA Ring/2 Red Dots Reticle Features Switch-to-Side Mounting System
$1,399.99
HHS VI EXPS3-2 G43 MAG MNT
Availability: 5 in stock
| Battery | CR123A |
|---|---|
| Battery Life | 1,000 hrs |
| Brightness Settings | 20 Day |
| Color | Black Anodized |
| Features | Switch-to-Side Mounting System |
| Includes | Battery / Case / Switch-To-Side Mounting System |
| Length | 6.90" |
| Magnification | 3x |
| Material | Aluminum |
| Model | HHS VI |
| Proofs | Water / Weather Resistant |
| Reticle | 68 MOA Ring / 2 Red Dots |
| Search Code | EOTECH |
| Series | w/G43 Magnifier |
| Similar Items | SCDOT |
| Weight | 23.10 oz |







