Girsan MC P35 9MM 4.87″ 15 Rd Black
Handguns
Girsan MC P35 9MM 4.87″ 15 Rd Bl
$629.99
Girsan MC P35 9MM 4.87″ 15 Rd Black
Availability: 1 in stock
| Weight | 4.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Action | SAO |
| Grip | Black & Gray Checkered |
| Safety | Ambidextrous |
| Barrel Length | 4.87" |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Capacity | 15+1 |
| Frame Description | Matte Black Steel |
| Frame Finish | Matte Black |
| Frame Material | Steel |
| Grips | Black & Gray Checkered |
| Hand | Right |
| Max Capacity | 15 |
| Model | MCP35 |
| Oal | 7.75" |
| Search Code | EAA |
| Series | Match |
| Sight Configuration | Fiber Optic Front, Adjustable Rear |
| Sight Style | Adjustable |
| Similar Items | HG9MM |
| Slide Description | Serrated Blued Steel |
| Slide Finish | Blued |
| Slide Material | Steel |
| Weight | 1.80 lbs |






