Glock G36 Gen 3 .45 ACP 3.77″ 6 Rd Black
Handguns
Glock G36 Gen 3 45ACP 3.77″ 6 Rd
$609.99
Glock G36 Gen 3 .45 ACP 3.77″ 6 Rd Black
Availability: 1 in stock
| Weight | 4.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Action | Double |
| Barrel | 3.77" |
| Finish | Gas Nitride |
| Grip | Polymer Frame |
| Magazine | 2 / 6 rd. |
| Safety | No Manual Safety |
| Sights | Fixed Glock Sights |
| Barrel Length | 3.8 |
| Caliber Gauge | 45 Auto |
| Capacity | 6 |
| Minimum Overall Length | 6.97 in. |
| Model | Model Series: 36 |
| Model Series | 36 |
| Weight | 22.40 oz |




