Ruger 57 5.7X28 5″ 20 Rd No Thumb Safety Fiber Front & Adjustable Rear Sights
Handguns
Ruger 57 5.7X28 5″ 20 Rd
$679.99
Ruger 57 5.7X28 5″ 20 Rd No Thumb Safety Fiber Front & Adjustable Rear Sights
Availability: 2 in stock
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
|---|---|
| Barrel Length | 4.94" |
| Caliber Gauge | 5.7x28mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Minimum Overall Length | 8.65 in. |
| Model | Model Series: Ruger-57 |
| Caliber | 5.7X28mm |
| Is Firearm | Yes |
| Model Series | Ruger-57 |
| Weight | 24.5 oz. |





