Smith & Wesson M&P 15-22 .22 LR 16.5″ 25 Rd FDE MOE-SL Grip Stock Rail Panels
Rifles
Smith & Wesson M&P15-22 22LR FDE
$499.99
Smith & Wesson M&P 15-22 .22 LR 16.5″ 25 Rd FDE MOE-SL Grip Stock Rail Panels
Availability: 1 in stock
| Weight | 12.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18.0 × 6.0 × 40.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Action | Semi-Automatic |
| Barrel | 16.5" |
| Caliber | .22 LR |
| Capacity | 25 |
| Finish | Blued |
| Grip | Magpul MOE SL Collapsible / Folding Stock |
| Magazine | 1 / 25 rd. |
| Sights | Magpul MBUS Folding Front/Rear |
| Weight | 121 |
| Barrel Length | 16.5 |



