700 TACT 6.5CR 22″ BL/SYN TB
| Weight | 12.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18.0 × 6.0 × 40.0 cm |
| Caliber Gauge | 6.5 Creedmoor |
| Capacity | 4 |
| Minimum Overall Length | 41.75 in. |
| Model | Model Series: 700 |
| Model Series | 700 |
| Is Firearm | Yes |
| Weight | 7 lbs. 8 oz. |
| Barrel Length | 22" |





