POF Phoenix 9MM 8″ 20 Rd M-LOK Black
Handguns
POF PHOENIX 9MM 8″BBL MLOK 20RDS
$1,709.99
POF Phoenix 9MM 8″ 20 Rd M-LOK Black
Availability: 1 in stock
| Weight | 4.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Action | Semi-Auto |
| Grip | Black MFT |
| Safety | Manual Thumb |
| Sights | None, Optic Ready |
| Grips | Black MFT |
| Hand | Ambidextrous |
| Handguards | 8" M-LOK |
| Includes | Handstop |
| Model | Pheonix |
| Muzzle | Muzzle Brake |
| Receiver Finish | Black Hard Coat Anodized |
| Receiver Material | Aluminum |
| Search Code | POF |
| Similar Items | HGT22 |
| Trigger | Match Grade |
| Weight | 5.5 lbs. |
| Barrel Length | 8" |
| Capacity | 35 + 1 |





