Walther CCP M2 9MM 3.54″ 8 Rd Black/Stainless Slide
Handguns
Walther CCP 9MM 3.54″ 8 Rds SS
$469.99
Walther CCP M2 9MM 3.54″ 8 Rd Black/Stainless Slide
Availability: 1 in stock
| Is Firearm | Yes |
|---|---|
| Action | SAO |
| Caliber | 9mm Luger |
| Grip | Finger Grooved Black Polymer |
| Safety | Manual, Firing Pin |
| Barrel Length | 3.54" |
| Caliber Gauge | 9mm Luger |
| Capacity | 8 + 1 |
| Minimum Overall Length | 6.41 in. |
| Model | CCP |
| Model Series | CCP |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| Frame Description | Black Polymer with Picatinny Rail |
| Frame Finish | Black |
| Frame Material | Polymer |
| Grips | Finger Grooved Black Polymer |
| Hand | Right |
| Max Capacity | 8 |
| Oal | 6.41" |
| Search Code | WAL |
| Series | M2 + |
| Sight Configuration | 3-Dot |
| Sight Style | Adjustable |
| Similar Items | HG9MM |
| Slide Description | Serrated Sliver Stainless Steel |
| Slide Finish | Silver Stainless |
| Slide Material | Stainless Steel |
| Weight | 20 oz |




