CZ 75 Compact 9MM 3.75″ 15 Rd Black Grips Polycoat
Handguns
CZ 75 Compact 9MM 3.75″ 15 Rd Bl
$639.99
CZ 75 Compact 9MM 3.75″ 15 Rd Black Grips Polycoat
Availability: 3 in stock
| Is Firearm | Yes |
|---|---|
| Barrel | 3.75" Non-Tiled, Cold Hammer Forged |
| Finish | Black Polycoat |
| Grip | Synthetic |
| Safety | Manual, Firing Pin, Hammer |
| Sights | Fixed |
| Gun Type | Pistol |
| Caliber Gauge | 9mm Luger |
| Capacity | 14 |
| Minimum Overall Length | 7.24 in. |
| Model | CZ 75 |
| Model Series | CZ 75 |
| Ar Style | No |
| Color | Black |
| Frame Finish | Black Polycoat |
| Frame Material | Steel |
| Grips | Black Polymer |
| Handgun Size | Compact |
| Manufacturer Part Number | 91190 |
| Slide Finish | Black |
| Weight | 32.80 oz |
| Action | SA / DA |
| Barrel Description | 3.75" Non-Tiled, Cold Hammer Forged |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| Frame Description | Black Polycoat Steel with Serrated Trigger Guard & Beavertail |
| Hand | Right |
| Includes | 2 Magazines |
| Max Capacity | 14 |
| Oal | 7.24" |
| Search Code | CZ |
| Series | Compact |
| Sight Configuration | Fixed |
| Sight Style | Fixed |
| Similar Items | HG9MM |
| Slide Description | Inside Railed Black Steel |
| Slide Material | Steel |
| Barrel Length | 3.8 |





