Glock G19X Gen 5 9MM 4.02″ 17/19 Rd Full FDE

Handguns
Glock G19X 9MM 4.02″ 17Rd FDE
$699.99
Glock G19X Gen 5 9MM 4.02″ 17/19 Rd Full FDE
Availability: 2 in stock
| Weight | 4.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.0 × 3.0 × 18.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Action | Double |
| Barrel | 4.02" |
| Caliber | 9mm Luger |
| Capacity | 17 |
| Finish | Flat Dark Earth PVD |
| Grip | Polymer Frame |
| Magazine | 3 / (1) 17 rd. & (2) 19 rd. Mags |
| Safety | No Manual Safety |
| Sights | Glock Night Sights |
| Barrel Length | 4 |
| Caliber Gauge | 9mm Luger |
| Minimum Overall Length | 7.44 in. |
| Model | Model Series: 19X |
| Model Series | 19X |
| Weight | 24.8 oz. |


