Hornady SST 20 Ga 2-3/4″ 250 Gr SST Slug 5 Rd
Uncategorized
Hornady SST 20 Ga 2-3/4″ 250 Gr
$14.99
Hornady SST 20 Ga 2-3/4″ 250 Gr SST Slug 5 Rd
Availability: 13 in stock
| Is Ammo | Yes |
|---|---|
| Weight | 0.160 |
| Type | Lead |
| Model | 86232 |
| Rounds Per Box | 5 |
| Muzzle Velocity | 1800 FPS |
| Length | 2.75" |
| Ounces | 9/16 oz |
| Shot Size | Slug |
| Application | Hunting |
| Shot Type | Sabot Slug |
| Caliber Gauge | 20 GA |
| Shell Length | 2-3/4" |
| Shot Weight | 250 Grain |
| Slug Type | Sabot |
| Manufacturer Part Number | 86232 |




