IWI GALIL ACE 556NATO 16″ 30RD BLK
Rifles
IWI US GAR27 Galil Ace Gen2 5.56x45mm NATO 16″ 30+1 Side Folding Stock
$1,759.99
IWI GALIL ACE 556NATO 16″ 30RD BLK
Availability: 1 in stock
| Weight | 12.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18.0 × 6.0 × 40.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Magazine | AR-15 |
| Barrel Length | 16 |
| Barrel Length Range | 16" to 16.99" |
| Gun Platform | Galil-Style |
| Handguards | M-LOK Free-Float |
| Magazine Type | AR-15 |
| Max Capacity | 30.0 |
| Search Code | GALIL |
| Series | Gen2 |
| Similar Items | RIT223 |
| Stock Description | Side Folding |
| Capacity | 30 |







