Keystone Arms Crickett .22 LR 16.125″ 1 Rd Blued Pink Stock Scope
Rifles
KEYSTONE CRICKETT 22 LR PNK W/SC
$249.99
Keystone Arms Crickett .22 LR 16.125″ 1 Rd Blued Pink Stock Scope
Availability: 1 in stock
| Weight | 12.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18.0 × 6.0 × 40.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Capacity | 1 |
| Safety | Firing Pin |
| Sights | Adjustable |
| Barrel Finish | Blued |
| Caliber Gauge | 22 LR |
| Gun Type | Rifle |
| Hand | Right Hand |
| Model | Crickett |
| Receiver Finish | Blued |
| Receiver Material | Steel |
| Weight | 4 lbs |
| Barrel Length | 16.1 |







