Rossi Gallery Pump .22 LR 18″ 15 Rd Blued Finish Synthetic Stock Adjustable Sights
Rifles
Rossi Gallery Pump .22 LR 18″ 15
$299.99
Rossi Gallery Pump .22 LR 18″ 15 Rd Blued Finish Synthetic Stock Adjustable Sigh
Availability: 1 in stock
| Weight | 12.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18.0 × 6.0 × 40.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Action | Pump |
| Safety | Crossbolt |
| Sights | Fiber Optic Front, Adjustable Fiber Optic Rear |
| Caliber Gauge | 22 LR |
| Minimum Overall Length | 36.25 in. |
| Model Series | Gallery |
| Gun Type | Rifle |
| Model | Gallery |
| Barrel Finish | Polished Black |
| Barrel Length Range | 18" to 18.99" |
| Hand | Right |
| Max Capacity | 15.0 |
| Oal | 36" |
| Receiver Finish | Polished Black |
| Receiver Material | Steel |
| Search Code | ROSSI |
| Similar Items | RIP22 |
| Stock Finish | Black |
| Stock Finish Group | Black |
| Stock Material | Synthetic |
| Weight | 5.50 lbs |
| Capacity | 15 |
| Barrel Length | 18 |




