Rossi R92 .357 Mag 16.5″ 8 Rd Black Threaded Large Loop Rail Ghost Ring Sights
Rifles
Rossi R92 .357 Mag 16″ 8 Rd Blac
$959.99
Rossi R92 .357 Mag 16.5″ 8 Rd Black Threaded Large Loop Rail Ghost Ring Sights
Availability: 2 in stock
| Is Firearm | Yes |
|---|---|
| Action | Lever |
| Capacity | 8 |
| Safety | Manual Thumb |
| Sights | Peep Front & Rear; Scope Base |
| Barrel Finish | Matte Black |
| Barrel Length Range | 16" to 16.99" |
| Hand | Right |
| Max Capacity | 8.0 |
| Model | R92 |
| Oal | 34" |
| Receiver Finish | Triple Black Cerakote |
| Receiver Material | Steel |
| Search Code | ROSSI |
| Similar Items | RI357 |
| Stock Finish | Black |
| Stock Finish Group | Black |
| Stock Material | Synthetic |
| Weight | 6.06 lbs |
| Barrel Length | 16 |



