Black Rain Ordnance Fallout-CQB 9MM 8.5″ 30 Rd Black
Rifles
Black Rain Ordnance FALLOUT-CQB
$1,599.97
Black Rain Ordnance Fallout-CQB 9MM 8.5″ 30 Rd Black
Availability: 1 in stock
| Weight | 12.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18.0 × 6.0 × 40.0 cm |
| Is Firearm | Yes |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel | 4150 Chrome Moly |
| Capacity | 30 |
| Grip | MFT EPG16 |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Sights | None, Optic Ready |
| Barrel Description | 4150 Chrome Moly |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length Range | 8" to 8.99" |
| Grips | MFT EPG16 |
| Gun Platform | AR-Style |
| Hand | Right |
| Max Capacity | 30.0 |
| Muzzle | Slim Flashcan |
| Oal | 25.50" |
| Receiver Finish | Black |
| Receiver Material | 7075-T6 Aluminum |
| Search Code | BRO |
| Similar Items | HGT9MM |
| Stock Description | SB Tactical PDW Brace |
| Stock Finish | Black |
| Stock Material | Synthetic |
| Weight | 5.95 lbs |
| Barrel Length | 8.8 |







